شربت بنفشه

(دیدگاه کاربر 1)
 • خرید سریع

  تحویل خرید در کمترین زمان
 • امکان بازگشت

  امکانی که به شما اجازه میدهد با خیال آسوده خرید کنید
 • همیشه معتبر

  ما فقط 100٪ محصولات معتبر را به فروش می رسانیم
 • خرید مطمئن

  اطلاعات شما همیشه محافظت میشوند

۱۵,۰۰۰ تومان

مشخصات

شربت بنفشه:

ضد سرفه، خلط آور، ضد تب، ضد التهاب گلو ، نرم کننده حنجره و رفع کننده گرفتگی صدا میباشد.

توضیحات

شربت بنفشه

شکل دارویی: شربت در بطری ۱۲۰ میلی لیتر

مورد مصرف درطب مدرن: ضد سرفه، خلط آور، ضد تب، ضد التهاب گلو، نرم کننده حنجره و رفع گرفتگی صدا.

مورد مصرف در طب سنتی: ذات الجنب، ذات الصدر، سرفه گرم و بیماری های گرم را نافع می باشد.

اجزاء فرآورده: بنفشه، به دانه، بذر ختمی، صمغ عربی، کتیرا، مغز بذر خیار سبز ، مغز بذر گیاه خیار شنگ و شکر سرخ نحوه و مقدار مصرف: بزرگسالان: با توجه به شدت بیماری ۱ تا ۳ بار در روز هر بار یک قاشق غذاخوری کودکان: با توجه به شدت بیماری ۱ تا ۳ بار در روز هر بار یک قاشق مرباخوری موارد منع مصرف و نکات قابل توصیه: در صورت نیاز به مصرف مداوم طولانی مدت دارو، احتیاط شود و با پزشک مشورت نمایید. با توجه به وجود مقدار بالای شکر در فرآورده، مصرف آن در افراد دیابتی با احتیاط صورت پذیرد. در دوران بارداری و شیردهی، تنها پس از مشورت و تایید پزشک قابل مصرف می باشد. | در صورت بروز حساسیت در زمان استفاده از این فرآورده، مصرف آن را قطع نمایید. نحوه و شرایط نگهداری: دارو را دور از دسترس کودکان، در ظرف در بسته، دور از نور و در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری و از یخ زدگی محافظت نمائید.

در زیر به طور چکیده به خواص درمانی بعضی از اجزاء تشکیل دهنده این شربت می پردازیم. این خواص برگرفته از منابع علمی و طبی می باشد.

بنفشه: نام نوعی گل است از تیره بنفشگان (Violaceae) که در درمان ناراحتی هایی نظیر سرماخوردگی، سینه پهلو، آنفلوآنزا و تبهای گرم مزاج دیگری مانند تب گلودرد، ذات الجنب، ذات الریه، زکام های گرم مزاج و خشونت شش ها، صفرا، اسهال های صفراوی ، سل ریوی ، تنگی نفس، سرفه و خشونت سینه مفید است. به دانه: میوه به یا بهی نام علمی:Gydonia oblonga) تقویت کننده قلب، ادرار آور ، نرم کننده سینه ، مقوی معده و دستگاه هاضمه است. برای تنگی نفس مفید است. استفراغ را بند می آورد. اسهال های ساده و اسهال خونی را درمان می کند. برای هضم غذا مفید است. گل ختمی: خطمی یا ختمی (نام علمی:Alcea) سرده ای از گیاهان است از تیره پنیرکیان یکساله و خودرو، گل و میوه و ریشه آن مصرف دارویی دارد. طبیعت آن معتدل است. گل ختمی ملین قوی، خلط آور، ضد سرفه، رفع کننده پیچش شکم، ضد قولنج بوده و در درمان زخم معده نیز سودمند است. صمغ عربی: صمغ عربی ( نام علمی:Robinia pseudoacacia) عمدتا شامل هیدراتهای کربن است. صمغ عربی یا صمغ آکاسیا صمغی طبیعی است که از دو گونه آکاسیا به نامهای Acasia senegal , Acasia seyalاستخراج می شود. صمغ عربی کلسترول خون را پایین می آورد. به عنوان دارویی برای دفع کرمها، التیام و بهبودی زخم و نیز برای درمان اسهال و رفع سرفه های همراه با خون، مصرف می شود. صمغ عربی همچنین سطح گلوکز خون را کاهش میدهد. کتیرا: کتیرا ( نام علمی: Astagalus gossypinus Fish ) ترشحات صمغی خشک شده حاصل از چندین گونه گیاه گون است. کتیرا ۱۰ تا ۱۵ درصد آب، ۳ تا ۴ درصد مواد معدنی و ۳ درصد نشاسته دارد. کتیرا مسکن درد کلیه و مثانه بوده و خون را رقیق می کند. برای درمان سرفه و نرم کردن سینه ، گلو، زخم شش و گرفتگی مناسب است. خونریزی سینه و معده را بند می آورد. خیار: خیار به اردو بادرنگ: Cucumis sativus) گیاهی از تیره کدوییان است. ۹۰ درصد حجم خیار آب است و این میوه قدرت حفظ آب را دارد بنابراین محتوای داخل آن نسبت به بیرون آن ۲۰ درجه خنک تر است. خیار در کنترل بیماری اگزما، آرتروز و نقرس نقش مهمی دارد. خیار برای افرادی که از بیماری ریه، معده و سینه رنج می برند مفید است. پتاسیم موجود در آن برای بیماران دارای فشار خون بالا مفید است. خیار حاوی آنزیمی به نام ارپسین ( Erepsin ) است که در هضم پروتئین کمک می کند. |

توضیحات تکمیلی

شکل دارویی

شربت در بطری ۱۲۰ میلی لیتر

مورد مصرف درطب مدرن

ضد سرفه، خلط آور، ضد تب، ضد التهاب گلو، نرم کننده حنجره و رفع گرفتگی صدا.

مورد مصرف در طب سنتی

ذات الجنب، ذات الصدر، سرفه گرم و بیماری های گرم را نافع می باشد.

5.0/5
1 دیدگاه
1
0
0
0
0
 1. Nadem

  عالی

دیدگاه خود را اضافه کنید