شربت اسطوخودوس

(دیدگاه کاربر 1)
 • خرید سریع

  تحویل خرید در کمترین زمان
 • امکان بازگشت

  امکانی که به شما اجازه میدهد با خیال آسوده خرید کنید
 • همیشه معتبر

  ما فقط 100٪ محصولات معتبر را به فروش می رسانیم
 • خرید مطمئن

  اطلاعات شما همیشه محافظت میشوند

۱۸,۵۰۰ تومان

مشخصات

شربت اسطوخودوس:

سموم و مواد زائد (سردی) را از کل بدن، خصوصا مغز و سیستم اعصاب مرکزی دفع نموده و در نتیجه مغز و اعصاب تقویت شده و لذا استفاده از شربت اسطوخودوس، کلیه بیماریهای مغز و سیستم اعصاب مرکزی ناشی از سردی مانند میگرن، صرع و تشنج، انواع مشکلات روحی با زمینه سردی از جمله پژمردگی و افسردگی روحی (خصوصا افسردگی مزمن)، انواع وسواس، خواب آلودگی و بی حوصلگی، پارکینسون، ام اس و … را کنترل و درمان مینماید. قلب، کبد، معده و دستگاه گوارش، سیستم ادراری و ریه ها از شربت اسطوخودوس نفع برده، عملکرد طبیعی آنها تقویت میشود.

توضیحات

اسطوخودوس

شکل دارویی: شربت در بطری ۲۰۰ میلی لیتر

مورد مصرف درطب مدرن : شربت اسطوخودوس، سموم و مواد زائد (سردی) را از کل بدن، خصوصا مغز و سیستم اعصاب مرکزی دفع نموده و در نتیجه مغز و اعصاب تقویت شده و لذا استفاده از شربت اسطوخودوس، کلیه بیماریهای مغز و سیستم اعصاب مرکزی ناشی از سردی و رطوبت، مانند میگرن، صرع و تشنج، انواع مشکلات روحی با زمینه سردی از جمله پژمردگی و افسردگی روحی (خصوصا افسردگی مزمن)، انواع وسواس، خواب آلودگی و بی حوصلگی، پارکینسون، ام اس و … را کنترل و درمان مینماید. قلب، کبد، معده و دستگاه گوارش، سیستم ادراری و ریه ها از شربت اسطوخودوس نفع برده، عملکرد طبیعی آنها تقویت میشود.

مورد مصرف در طب سنتی : صرع و مالیخولیا و صداع بارد و جمیع امراض دماغی را که سبب آن برودت باشد، سود دارد. اجزاء فرآورده : اسطوخودوس، پر سیاوشان، عودالصلیب، اصل السوس، گل گاوزبان، رازیانه، بیخ کرفس، تخم ختمی، بنفشه، گل سرخ، مویز، سپستان، شکرسرخ نحوه و مقدار مصرف : سه قاشق غذاخوری از شربت را با نصف لیوان آب رقیق نموده، روزی یک الی سه مرتبه میل نمایید.

عوارض جانبی: عارضه جانبی خاصی در مصرف فرآورده گزارش نشده است. موارد منع مصرف و نکات قابل توصیه : بیش از مقدار توصیه شده مصرف ننمائید. در صورت نیاز به استفاده در دوران بارداری حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید. در صورت بروز حساسیت در زمان استفاده از این فرآورده، مصرف آن را قطع نمایید. نحوه و شرایط نگهداری : دارو را دور از دسترس کودکان، در ظرف در بسته، دور از نور و در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری و از یخ زدگی محافظت نمائید.

در زیر به طور چکیده به خواص درمانی بعضی از اجزاء تشکیل دهنده این شربت می پردازیم. این خواص برگرفته از منابع علمی و طبی می باشد. پرسیاوشان: (نام علمی: Adiantum Capillus Veneris ) خلط آور ، درمان سرفه ، کمک به دفع عوارض سرماخوردگی ، سم زدا محرک گردش خون ، درمان آسم، دافع بلغم ، سودا وصفراء ، تنگی نفس را درمان می کند، اخلاط سینه را نرم کرده و دفع می کند. گریپ بینی را باز می کند. صفرا و بلغم را از معده و روده بیرون می کند. بنفشه (نام علمی:Viola Tricolor L) درمان ناراحتی هایی نظیر سرماخوردگی، سینه پهلو، آنفلوآنزا و تبهای گرم مزاج دیگری مانند تب گلودرد، ذات الجنب، ذات الریه، زکام های گرم مزاج و خشونت شش ها ، دفع صفرا، مداوای اسهال های صفراوی ، درمان سل ریوی . گاوزبان: (نام علمی: Echium Amoenum ) مقوی روح و اعضای رئیسه بدن بوده، و حواس پنج گانه آدمی را تقویت می کند. شکم را نرم و کیسه صفرا را باز می کند. اخلاط سوخته سوداوی را از معده خارج و عوارض آن را از بین می برد. گل گاوزبان به دلیل داشتن مقدار زیادی کلسیم و آهن و مواد مغذی مثل پتاسیم، روی، ویتامین های C و B و بتاکاروتن برای خانمهایی که دچار کمبود این مواد ضروری هستند مفید می باشد اسطوخودوس ( شاه اسپرم روسی =ضرم ) (نام علمی: Lavandula Angustifolia) در درمان انواع سردردها موثر بوده و مقوی معده است، سرفه، آسم، بیماری های سینه و بیماری های کبدی را برطرف می کند، صفرا بر بوده، ضد تشنج است ، برای تقویت عمومی بدن خوب است ، در معالجه زکام موثر است ، اخلاط سودای و بلغمی و فاسد شده را دفع می کند. اصل السوس : (شیرین بیان) (نام علمی: Glycyrrhiza Glabra) (نام انگلیسی: Liquorish, Liquorice گیاهی است از خانواده Leguminosae) ترکیبات فلاوونوئیدی شیرین بیان که از نوع فلاوان (Flavan) و چالکون (Chalcone) هستند، خاصیت آنتی اکسیدانی، ضدباکتریایی، ضد قارچی، ضد روماتیسمی و ضد توموری دارند. در طب سنتی، شیرین بیان را برای درمان آسیب های ریوی، سرفه، برونشیت، اسپاسم ماهیچه ها، روماتیسم و ورم مفصل ها تجویز می کردند. گل سرخ: (نام علمی: Rosa Damascena) گیاه گلسرخ اثرات آرام بخش، ضد تشنج و ضد درد دارد. این گیاه با توجه به داشتن آلکالوییدها، فلاونوییدها و ترکیبات آلی همواره در جهت کاهش فشارهای عصبی، درمان افسردگی، بیخوابی مزمن، آرام بخشی، و ترمیم کنندگی پوست مورد استفاده قرار گرفته است، مواد عمده و مؤثر آن شامل ۳۰ تا ۴۰ درصد گرانیول، ۲۰ تا ۳۰ درصد لینانول و ۴۰ تا ۶۰ درصد سیترونلول است

توضیحات تکمیلی

شکل دارویی

شربت در بطری ۲۰۰ میلی لیتر مورد

مورد مصرف درطب مدرن

شربت اسطوخودوس، سموم و مواد زائد (سردی) را از کل بدن، خصوصا مغز و سیستم اعصاب مرکزی دفع نموده
و در نتیجه مغز و اعصاب تقویت شده و لذا استفاده از شربت اسطوخودوس، کلیه بیماریهای مغز و سیستم
اعصاب مرکزی ناشی از سردی و رطوبت، مانند میگرن، صرع و تشنج، انواع مشکلات روحی با زمینه سردی
از جمله پژمردگی و افسردگی روحی (خصوصا افسردگی مزمن)، انواع وسواس، خواب آلودگی و بی حوصلگی،
پارکینسون، ام اس و … را کنترل و درمان مینماید.
قلب، کبد، معده و دستگاه گوارش، سیستم ادراری و ریه ها از شربت اسطوخودوس نفع برده، عملکرد طبیعی آنها تقویت میشود.

مورد مصرف در طب سنتی

صرع و مالیخولیا و صداع بارد و جمیع امراض دماغی را که سبب آن برودت باشد، سود دارد.
اجزاء فرآورده : اسطوخودوس، پر سیاوشان، عودالصليب، اصل السوس، گل گاوزبان، رازیانه،
بیخ کرفس، تخم ختمی، بنفشه، گل سرخ، مویز، سپستان، شکرسرخ
نحوه و مقدار مصرف : سه قاشق غذاخوری از شربت را با نصف لیوان آب رقیق نموده، روزی یک الی سه مرتبه میل نمایید.

5.0/5
1 دیدگاه
1
0
0
0
0
 1. Nadem

  عالی

دیدگاه خود را اضافه کنید